71 Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 w Lekkiej Atletyce
Wpisany przez BKJ    wtorek, 11 lipca 2017 10:05

W niedzielę 9 lipca zakończyły się w Toruniu 71 Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 w Lekkiej Atletyce. W gronie ponad 700 zawodników z ok. 200 Klubów z całej Polski nie zabrakło także reprezentantów Ostrołęckiej Siódemki. Klub reprezentowało troje zawodników, a największy sukces odniosła mieszkająca w Kadzidle Kornelia Suchecka, która skokiem na odległość 12,48m wywalczyła srebrny medal w trójskoku i została wicemistrzynią Polski w tej konkurencji (do zawodów przystępowała z 15 wynikiem w tym sezonie). Kornelia startowała także w skoku w dal, gdzie z wynikiem 5,33m zajęła 11 miejsce w Polsce (w eliminacjach było 5,52m, a przed mistrzostwami miała 11 rezultat).

W Mistrzostwach bardzo dobrze spisał się także Daniel Gadomski (podobnie jak Kornelia mieszkaniec Kadzidła), który dwukrotnie zajmował 6 miejsca. W biegu na 800m z czasem 1:55,44 (w eliminacjach był rekord życiowy  1:54,15s, a do Mistrzostw przystępował z 9 czasem w tym sezonie) oraz w biegu na 1500m – 3:59,73s (przed zawodami miał 7 wynik).

Nie zawiodła także Sara Pons, która bieg na 800m ukończyła z czasem 2:27,32s i zajęła pechowe 17 miejsce (punkty dla Klubu zdobywało 16 najlepszych zawodników), ale do Mistrzostw w Toruniu przystępowała z 18 rezultatem.

Mistrzostwa Polski były bardzo trudnymi zawodami. Kornelia w ciągu 3 dni startowały cztery razy, a Daniel trzykrotnie. Mimo to zawodnicy Siódemki spisali się bardzo bobrze zdobywając w sumie 32 punkty w Klasyfikacji Sportu Młodzieżowego, a Klub został sklasyfikowany na 42/43 miejscy (na 170 punktujące kluby), wyprzedzając m.in. tak potężne, zatrudniające wielu trenerów i dysponujące kilkunastokrotnie większym budżetem kluby jak AZS-AWF Warszawa (44 miejsce), AZS-UWM Olsztyn (49 miejsce), AZS-AWF Wrocław (59 miejsce) czy AZS Łódź (85).

Medal Kornelii jest jej 3 medalem zdobytym w Mistrzostwach Polski, (było także 4 miejsce, a wtedy do brązowego medalu zabrakło 1 cm); 6 medalem zdobytym przez zawodników UKS Siódemka w ciągu 5 lat działalności oraz 47 medalem jaki na poziomie Mistrzostw Polski wywalczyli zawodnicy trenowani przez tr Marka Mierzejewskiego (był także brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów).