Areszt za śmiertelne potrącenie pieszej
Wpisany przez BKJ    środa, 11 stycznia 2017 09:38   Wyszkowscy policjanci zatrzymali 45-latka, który śmiertelnie potrącił kobietę. Był pijany.

Do wypadku doszło w miejscowości Dalekie w powiecie wyszkowskim. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia 45-letni kierujący daewoo lanos najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków jakie panowały na drodze, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w idącą chodnikiem 82-letnią pieszą. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Niestety na skutek odniesionych obrażeń zmarła.

Jak się okazało kierowca był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu. Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Decyzją Sądu Rejonowego w Wyszkowie mężczyzna został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Policjanci apelują aby reagować w sytuacji gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu. A jeśli mamy podejrzenia, że kierujący jest pijany należy powiadomić Policję. Pamiętajmy, że w  ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii, być może kogoś z naszych bliskich.

 

facebook fan page