Wyniki ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych
Wpisany przez BKJ    środa, 11 stycznia 2017 08:49   XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy najlepszym technikum - wynika z ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych. Już po raz 19. przygotował go miesięcznik 'Perspektywy'.


Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

W rankingu są również placówki z regionu.

Na 274 miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Ostrołęce, a na 437 I Liceum Ogólnokształcące im. gen. J. Bema w Ostrołęce.

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej uplasowało się na 327 miejscu, a LO nr I im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim na 424.

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży zajęło 79 pozycję, a II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży 204.

Kapituła przygotowała w tym roku trzy podrankingi szkół: dwa, w których kryterium są wyniki matury i ranking olimpijski (decydowały osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych) oraz rankingi wojewódzkie.

W podrankingu olimpijskim 166 miejsce zajęło III LO w ZS Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce.

 

facebook fan page