Zaczęliśmy od drugiego, a skończyliśmy w piątym secie
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 19 grudnia 2016 10:16   SPS Volley Ostrołęka stoczył wyrównaną walkę z UKS Spartą Grodzisk Mazowiecki i po pięciosetowym pojedynku świętował kolejne zwycięstwo.

Początek pierwszej partii był sporym zaskoczeniem dla naszych zawodników jak i ostrołęckich kibiców, którzy oglądali to spotkanie. UKS Sparta spotkanie rozpoczął z wysokiego 'C” pewnie wychodząc na prowadzenie. Wypracowana przewaga była na tyle komfortowa dla gospodarzy, że to oni do końca tego seta dyktowali warunki gry.

Jak to często bywa w szeregach naszej drużyny, pierwszy set i tym razem był rozegrany na rozgrzewkę. Wnioski z otrzymanej lekcji i skorygowane błędy spowodowały, że punkty same pojawiały się na naszym koncie. Widać było, że gospodarze długo nie mogli rozszyfrować naszej gry i ostatecznie zostali zmuszeni uznać wyższość naszej drużyny.

Choć w dobrym stylu pokonaliśmy Spartę w drugim secie, to w trzecią odsłonę ponownie weszliśmy słabo. Sytuacja zrobiła się napięta. Przed spotkaniem chcieliśmy zdobyć trzy, a chwilę później myślami byliśmy już tylko przy dwóch punktach. Może za dużo myśleliśmy o wygranym, drugim secie. Widać było, że punkty uciekały nam po głupich błędach. Często było tak, że nasi rywale nie dysponowali trudną zagrywką, a my i tak mieliśmy duże problemy z przyjęciem. To nie wina czy raczej braki umiejętności lecz problem w głowach spowodował, że przegraliśmy w tym secie.

Czwarty był odzwierciedleniem drugiego. Przeważaliśmy w każdym elemencie, a gospodarze bezskutecznie próbowali powstrzymać naszych zawodników.

W piątym secie pomimo wyjścia na prowadzenie gospodarzy już od pierwszych piłek, przełamaliśmy się i wróciliśmy do dobrej jakości w grze jeszcze przed zmianą stron. Sytuacja ta sprawiła, że nasza drużyna z każdą sekundą nakręcała się i w rezultacie wygrała piatą odsłonę i całe spotkanie 3:2.

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – SPS Volley Ostrołęka 2 : 3 (25:14, 19:25, 25:16, 15:25, 10:15)

Skład: Michał Skiba (l), Łukasz Cichowski, Mateusz Osiecki, Bartosz Małkowski, Daniel Mierzejewski, Mariusz Łuba, Łukasz Kadłubowski, Marcin Boros, Michał Zalewski, Damian Kwiatkowski, Paweł Pędzich.

Więcej na temat drużyny przeczytasz na:www.volley.ostroleka.pl

 

facebook fan page