MKKK SHINKYOKUSHIN - III Puchary na Pucharze Polski w Karate
Wpisany przez BKJ    czwartek, 15 grudnia 2016 14:07   10 grudnia w Ciechanowie odbył się Puchar Polski w Karate. W kategorii Juniorów Młodszych reprezentujący MKKK SHINKYOKUSHIN zawodnicy zdobyli trzy trzecie miejsca, a byli to: Weronika Czajka(uczennica III L.O. w Ostrołęce), Kinga Kot(uczennica II L.O. w Ostrołęce) i Łukasz Kołodziejski (uczeń I L.O. w Makowie Mazowieckim). Natomiast tuż za podium po wygranych walkach stanęli: Natalia Nalewajk, Zuzanna Bakuła i Krzysztof Modzelewski.
- 'Razem z sensei Arturem Prusińskim jesteśmy zadowoleni ze startu naszych podopiecznych. Dla porównania w tamtym roku, na tej samej imprezie zdobyliśmy dwa puchary ” – zaznacza  sensei Marian Zając.

Tego samego dnia wieczorem, zawodnicy i instruktorzy MKKK SHINKYOKUSHIN obejrzeli na Bielanach w Warszawie, najsilniej obsadzony turniej w Polsce. Była to 9 edycja Kokoro Cup. W walkach  wzięli udział najlepsi zawodnicy z Europy. Ośmiu z nich sędziował sensei Artur Prusiński. Dobrym akcentem był  udział w pokazie instruktorów Branch Mariusz Mazur, dwóch instruktorów MKKK – sensei Artura Prusińskiego i sempai Wojciecha Domańskiego. To duże wyróżnienie i dobry przykład dla młodych adeptów sztuki karate. Turniej wygrał Maciej Mazur, pokonując w finale Waldemarasa Gudauskasa z Litwy, 3 miejsce zajął Francuz- Jean-Paul Jaquot. Maciej Mazur jest wicemistrzem Europy z 2015 roku oraz ósmym zawodnikiem Mistrzostw Świata open w Japonii.

11 grudnia zawodnicy i instruktorzy MKKK SHINKYOKUSHIN uczestniczyli w seminarium karate  w Warszawie, które prowadził dwukrotny Mistrz Świata, shihan Kou Tanigawa.  W seminarium wzięło udział prawie stu zawodników i instruktorów  z kilkunastu klubów z Polski i Litwy.  Doświadczony japoński trener przedstawił elementy kombinacji, stosowane w treningu japońskich zawodników oraz formy zabawowe stosowane w Japonii dla najmłodszych . W seminarium wziął udział sensei Marian Zając wraz z instruktorami i zawodnikami klubu. 

facebook fan page