Puchar Polski w karate Kyokushin – 1 miejsce drużynowo dla Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin
Wpisany przez BKJ    środa, 14 grudnia 2016 10:41   Pierwszy raz w historii Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin zdobył 1 miejsce drużynowo w kategorii młodzików i juniorów. W kategorii seniorów zajął wysoką 5 lokatę.


W sobotę 10 grudnia w Ciechanowie odbył się XXXIII Puchar Polski Seniorów oraz XIII Puchar Polski Juniorów Młodszych i Młodzików.

Tego dnia 14 zawodników OKKK uczestniczyło w zmaganiach o Puchar Polski. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i najważniejszych imprez karate organizowanych w naszym kraju.

W zawodach o Puchar Polski seniorów udział wzięło 97 zawodników z 47 klubów, natomiast Puchar Polski juniorów i młodzików udział wzięło 211 zawodników z 61 klubów, które są zrzeszone w Polskim Związku Karate.

Z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin na podium stanęli:
Marcin Dąbrowski 2 miejsce, kategoria seniorzy -90kg
Beata Opęchowska 3 miejsce, kategoria seniorki +65kg
Emilia Chimkowska 3 miejsce, kategoria seniorki -60kg
Mateusz Parzych 3 miejsce, kategoria   seniorzy -80kg
Dominika Pyskło 1 miejsce, kategoria juniorki -55kg oraz 3 miejsce kata
Szymon Niziński, 1 miejsce  kategoria młodzicy -55kg
Norbert Duszak, 1 miejsce  kategoria młodzicy -60kg
Jakub Niziński, 2 miejsce kategoria młodzicy -60kg
Kamil Patra, 2 miejsce kategoria juniorzy -70kg
pozostali zawodnicy: Małgorzata Goździewska, Daria Długołęcka, Damian Sadlak, Aleksandra Sadlak i Jakub Kaczmarczyk – po zaciętych walkach przegrali swoje walki o wejście do półfinału.

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin zdobywając I miejsce wśród młodzików i juniorów po raz kolejny udowadnia, że posiada jednych z najlepszych karateków młodego pokolenia. Ciężka praca młodzieży, poparta wykwalifikowaną kadrą trenerską, przynosi wysokie rezultaty na arenach krajowych i międzynarodowych. Karate Kyokushin w Ostrołęce jeszcze nigdy nie stało na tak wysokim poziomie.

Opiekunem grupy był Sensei Wiesław Orzoł IV dan, a jednymi z sędziów na zawodach: Sensei Krzysztof Ślaski 3 dan i Sensei Radosław Sikora 1 dan.

 

facebook fan page