Rewelacyjnie zakończyli sezon 2016 reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka
Wpisany przez BKJ    wtorek, 13 grudnia 2016 11:14   Rewelacyjnie zakończyli sezon startowy 2016 reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka, którzy podczas VIII Zimowych Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym zdobyli 13 medali, w tym 5 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe.


Zawody rozgrywane były na nowoczesnym 50 metrowym basenie w Szczecinie w dniach 9-11 grudnia 2016 r. Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka prowadzona przez trenera Dariusza Małkowskiego w skład, której weszli: Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Adam Wiśniewski mimo, że nie posiadała pełnego składu żeńskiego i męskiego to w klasyfikacji drużynowej uplasowała się na bardzo dobrej szóstej pozycji.  

Zawodnicy ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych. W indywidualnej klasyfikacji generalnej Hubert Nakielski zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w kategorii junior, a w kategorii open wśród seniorów uplasował się na czwartej pozycji.

W kategorii młodzik najlepszym zawodnikiem został kolejny reprezentant WOPR-OS Adam Wiśniewski. W  klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy Karolina Kaczyńska uplasowała się na VII miejscu, a wśród mężczyzn w tej samej kategorii wiekowej Mateusz Adamowski zajął V miejsce.

W startach indywidualnych reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka prezentowali się następująco:

Hubert Nakielski zdobył w sumie osiem medali (2 złote, 5 srebrnych, 1 brązowy). W swoich startach zajmował lokaty: na dystansie   200 m z przeszkodami z czasem 2,05,52 s – nowy rekord życiowy, I miejsce wśród juniorów i II miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 51.93 s – nowy rekord życiowy, II miejsce wśród juniorów i V miejsce wśród seniorów, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 32,05 s – nowy rekord życiowy, II miejsce wśród juniorów i V miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m ratownik z czasem 57,36 – nowy rekord życiowy, I miejsce wśród juniorów i III miejsce wśród seniorów, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1;07;28 I miejsce wśród juniorów i V miejsce wśród seniorów, na dystansie 200 m super ratownik II miejsce wśród juniorów i V miejsce wśród seniorów.

Karolina Kaczyńska, która największe szanse medalowe miała w konkurencji 100 m ratownik, gdzie do brązowego medalu zabrakło jej zaledwie 0,15 sekundy w swoich startach w kategorii junior młodszy plasowała się następująco: na dystansie   100 m z przeszkodami z czasem 1,18,16 – nowy rekord życiowy, X miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem  51,44 - nowy rekord życiowy, X miejsce, na dystansie 100 m holowanie manekina w płetwach z czasem 1,13,79 – nowy rekord życiowy VII miejsce, na dystansie 100 m ratownik z czasem 1,14,84 – nowy rekord życiowy IV miejsce, na dystansie 100 m kombinowane IX miejsce.

Mateusz Adamowski w kategorii junior młodszy zdobywając brązowy medal na 100 kombinowane z czasem 1,21,51 ustanowił swój nowy rekord życiowy na tym dystansie. Ponadto na dystansie 100 m z przeszkodami zajął VI miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 39,65 – nowy rekord życiowy VI miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 1;02.48 – nowy rekord życiowy IV miejsce, na dystansie 100 m ratownik VII miejsce, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1;30.81 VI miejsce.

Kamil Bojarski w kategorii młodzik w swoich startach pokazał, że ma bardzo duży potencjał i w przyszłości na pewno będzie wałczył o medale. Na 100 m z przeszkodami zajął  IX miejsce z czasem 1,26,82 – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m w płetwach VII miejsce z czasem 1,15,70 – nowy rekord życiowy poprawiony o ponad 20 sekund, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 58,52 X miejsce z nowym rekordem życiowym, na dystansie 100 m ratownik VII miejsce z czasem 1,19,57 – nowy rekord życiowy poprawiony o prawie 15 sekund.
W reprezentacji WOPR-OS w kategorii młodzik wystartował także Adam Wiśniewski, który na co dzień trenuje i mieszka w Żyrardowie. Adam w swoich startach zdobył 3 złote medale (100 m z przeszkodami, 50 m holowanie manekina, 100 m ratownik) oraz 1 srebrny (100 m holowanie manekina w płetwach).

Oprócz startów indywidualnych podczas mistrzostw rozgrywane były również wyścigi sztafetowe. I tutaj ostrołęczanie, mimo że należeli do najmłodszych składów i ich głównym celem w tych wyścigach było zdobycie doświadczenia pokazali duże serce do walki zajmując odpowiednio: IX miejsce na 4x50 m z przeszkodami, VIII miejsce na 4x25 m holowanie manekina, VI miejsce na 4x50 m z pasem ratowniczym.

'Udział w Zimowych Mistrzostwach Polski był ostatnim startem reprezentacji WOPR-OS w sezonie 2016. Był to bardzo udany występ zawodników, którzy przez cały rok z powodzeniem startowali na wielu zawodach w Polsce. Najbardziej na chwilę odpoczynku zasłużył Hubert Nakielski, który mimo że dopiero w tym roku przeszedł do kategorii junior to na koniec 2016 roku pozostawił w tyle wiele starszych i utytułowanych zawodników. Szczególnie udana dla Huberta była druga połowa 2016 roku gdzie zdobywał tytuły mistrza Świata i złote medale na pucharze Niemiec. Reprezentanci WOPR-OS w kończącym się 2016 roku w swoich startach podczas takich zawodów jak cztery rundy Grand Prix Polski, Letnie i Zimowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Mazowsza, Mistrzostwa Ostrołęki w pływaniu, Mistrzostwa Ostrowi Mazowieckiej zdobyli w sumie 103 medale, z czego 50 złotych, 27 srebrnych, 26 brązowych. Ponadto nasz zawodnik Hubert Nakielski zdobył  tytuł mistrza i wicemistrza Świata oraz dwa złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy podczas pucharu Niemiec. Świetne wyniki Huberta osiągane w tym roku stawiają go jako jednego z głównych kandydatów do reprezentacji Polski na X Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017, które odbędą się w lipcu 2017 roku. Już w marcu 2017 roku odbędą się zawody kwalifikacyjne, podczas których zostanie wyłoniona 10 osobowa (5 kobiet i 5 mężczyzn) Reprezentacja Polski na igrzyska. Tak więc przed nami bardzo  dużo pracy aby przygotować jak najlepiej Huberta do startu kwalifikacyjnego i osiągnąć powołanie do reprezentacji Polski na te prestiżowe zawody. W imieniu wszystkich zawodników WOPR-OS i własnym życzę wszystkim szczęśliwych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku obfitującego w same sukcesy” – Dariusz Małkowski, trener i prezes WOPR-OS Ostrołęka. 

facebook fan page