SŁABY MECZ, ALE TRZY PUNKTY POZOSTAJĄ W OSTROŁĘCE
Wpisany przez BKJ    poniedziałek, 12 grudnia 2016 13:39   Zmagania Volleya o ucieczkę z dna tabeli zakończone sukcesem. Po spotkaniu z GKS Jaguar Wolanów nasza drużyna awansowała z 10 na 7 miejsce. W całym spotkaniu było widać, że przyjezdni pomimo osłabień kadrowych chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. Ta sztuka udała się gościom, a my niestety zagraliśmy słaby mecz.

Dotąd w spotkaniach, w których graliśmy dobrze, nie łapaliśmy punktów. Teraz nasza drużyna zagrała słabiej lecz co ważne, wygrała i zgromadziła punkty na koncie. Spotkanie z Wolanowem wygrane za trzy punkty powinno cieszyć. Czy tak jest? Styl gry pozostawia wiele do życzenia. Takie są fakty.

Losy pojedynku mogły być inne

Choć to nasi siatkarze wygrali całe spotkanie, to goście narzucili nam styl gry. Szczególnie było to widoczne w drugim secie, gdy walka zakończyła się na przewagi w stosunku 28:26. Z wypracowanej 8-punktowej przewagi zrobił się remis. Z każdą sekundą widać było, że przyjezdni to zupełnie inny zespół. Przez kilka minut to GKS Jaguar Wolanów był na fali. Końcówka tego seta dostarczyła zgromadzonym w hali kibicom bardzo dużej dawki emocji. Nasi siatkarze mieli więcej szczęścia. Tak naprawdę siatkarze z Wolanowa wszystko mieli w swoich rękach i mogli odwrócić losy spotkania. Trzeciego seta Volley zagrał nieco pewniej, dzięki czemu wygrał 25:22 i pomimo słabego występu trzy punkty pozostają w Ostrołęce.

Poziom gry jest wysoki
Są zespoły z którymi powinniśmy punktować i z pewnością poprzednie występy do nich się zaliczają. Jednak jak większość z nas to spostrzegła, w tym sezonie nie ma reguły. Zespoły z dołu tabeli nie są słabymi ekipami pomimo niewielkiego dorobku. One naprawdę potrafią grać w siatkówkę. Nie szukając daleko, przykładem jest nasza drużyna. Podejmując wyżej notowanego przeciwnika przegrywa w końcówkach. Brakuje postawienia kropki nad 'i”. Daje to wiele do myślenia i analizowania. Poprzeczka w tym sezonie jest wyższa i nie możemy pozwolić sobie na tracenie punktów.

SPS Volley Ostrołęka – GKS Jaguar Wolanów 3:0 (25:20, 28:26, 25:22)

Skład: Michał Skiba (l), Łukasz Cichowski, Mateusz Osiecki, Bartosz Małkowski, Daniel Mierzejewski, Łukasz Kadłubowski, Michał Zalewski, Damian Kwiatkowski, Paweł Kawęcki, Adam Jakubowski, Paweł Pędzich, Artur Urbanowski.

Więcej na temat drużyny przeczytasz na: www.volley.ostroleka.pl

 

facebook fan page